طراحی چاپ

Design for fabric printing

طراحی چاپ که مناسب برای چاپ‌ های مفهومی است را نباید با چاپ معمولی اشتباه گرفت. بسیاری از افراد فکر می‌ کنند، فرایند طراحی چاپ نیز درست مانند چاپ‌ های معمولی باید انجام شود، ولی اصلاً این‌ طور نیست؛ زیرا این کار توسط طراح در یک استودیوی طراحی انجام می‌ شود که متناسب با سفارش مشتری موارد مختلفی مانند بنر، بروشور، کارت ویزیت و غیره را طراحی می‌ کنند. اگر آشنایی زیادی با طراحی چاپ ندارید، حتماً در ادامه همراه ما باشید تا با این فرآیند به‌ کلی آشنا شوید.

 

انواع طراحی چاپ

در موارد متعددی می‌ توان از طراحی مناسب برای چاپ استفاده کرد که در ادامه پرکاربردترین موارد را ذکر خواهیم کرد.

طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از ملزومات اصلی برای معرفی برند در هر نوع شغلی محسوب می‌ شود. کارت ویزیت به صاحبان کسب‌ و کار کمک می‌ کند تا بتوانند دایره همکاری و ارتباط با مشتریان را توسعه دهند. اگر این کارت ویزیت متناسب با شغل هر شخصی طراحی شود، قطعاً تأثیر بسزایی در جذب مخاطب و مشتری خواهد داشت.

طراحی بنر

چاپ پیام شخصی یا تجاری روی تکه‌ ای پلاستیک پارچه، کاغذهای ضدآب و برزنت بنر گفته می‌ شود. از بنرها برای تبلیغات و برندسازی استفاده می‌ شود و همچنین می‌ توان برای مناسبت‌ های مختلف نیز برای انتقال پیام از آن استفاده کرد. در قدیم بنرها به‌ صورت دستی نوشته یا چاپ می‌ شدند ولی با روی کار آمدن چاپ دیجیتال و گسترش طراحی دچار تغییر و تحول شدند. خروجی آن‌ ها نسبت‌ به بنرهای قدیمی کیفیت بسیار بالاتری دارد.

طراحی جلد کتاب

اگر اهل کتاب خواندن باشید حتماً تا به‌ حال شنیدید که می‌ گویند کتاب را از روی جلد آن قضاوت نکنید، این عبارت نشان می‌ دهد که طراحی روی جلد تا چه میزان می‌ تواند در جذب مخاطب نقش داشته باشد. البته این به‌ هیچ‌ وجه معنای تبلیغات ندارد ولی هر چه بیشتر طراحی جلد بتواند محتوای کتاب را به تصویر بکشد قطعاً در جذب مخاطب نقش بسزایی دارد.

طراحی بروشور

بسیاری از شرکت‌ ها به واسطه بروشور خدمات و محصولات خود را معرفی می‌ کنند. بروشور روی تکه‌ ای کاغذ تاشده چاپ می‌ شود که تمامی این کاغذها کوچک و بدون خط هستند و به‌ صورت دو لت و سه لت در می‌ آیند. در بروشورها باید لوگوی شرکت، معرفی وب‌ سایت، خدمات ویژه و همچنین تخفیف‌ های تعیین‌ شده درج شوند. بروشور نیز اگر به طوری طراحی شود که بتواند به‌ خوبی خدمات شرکت را معرفی کند. قطعاً تأثیر زیادی در جذب مشتری خواهد داشت.

طراحی تراکت

در واقع تراکت ها نوعی بروشور ارزان‌ قیمت به شمار می‌ روند که به‌ صورت برگه‌ ای چاپ می‌ شود و برای تبلیغات یک روش بسیار به صرفه هستند. از قدیم‌ الایام تا به‌ حال این نوع تبلیغات در جذب مخاطب بسیار موفق عمل کردند. تنها موردی که باید در چاپ تراکت به آن دقت داشت، طراحی جذاب برای بازدهی بالا و مؤثر است.

لیبل و طراحی بسته بندی

امروزه هدف از بسته‌ بندی و طراحی لیبل جلب نظر مشتری است تا بتواند تفاوت محصول با بسته‌ بندی عالی را از سایر محصولات مشابه تشخیص دهند. لیبل و بسته‌ بندی دقیقاً از زمانی‌ که ایده‌ های مختلفی در تجارت مطرح شدند، یکی از کارآمدترین نوع طراحی چاپ محسوب می‌ شوند. در نگاه اول مشتری به محصول قطعاً پیش‌ از این که کیفیت آن را بداند، ظاهر و بسته‌ بندی محصول به چشمش می‌ آید، پس تأثیر زیادی در افزایش خرید دارد.

طراحی پوستر

برای تبلیغات از اعلامیه‌ های بزرگ و تصاویر تبلیغاتی روی تکه بزرگ مقوا یا کاغذ استفاده می‌ شود که به آن پوستر می‌ گویند. این پوسترها باید حاوی کلمات و تصاویری هستند که بتوانند پیام را به‌ صورت واضح به رهگذران و مخاطبان برسانند. هر چه کیفیت طراحی و چاپ در این پوسترها بیشتر باشد، قطعاً در جذب مخاطب تأثیرگذار خواهند بود.

سفارش طراحی به فیری چاپ

شما می‌ توانید انواع طراحی چاپ برای پوستر، کارت ویزیت، لیبل و طراحی بسته‌ بندی، تراکت، بروشور، جلد کتاب و غیره را از طریق سایت فیری چاپ ثبت سفارش کنید. درخواست شما توسط کارشناسان مجموعه بررسی می‌ شود و نسبت‌ به میزان و تعداد کار زمان تحویل به شما اعلام خواهد شد. اگر برای سفارش طراحی نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می‌ توانید با کارشناسان مجموعه فیری چاپ در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات