تأمین پارچه

freechaap

تأمین پارچه برای کارگاه‌ های تولیدی پوشاک به‌ عنوان مواد اولیه و ضروری محسوب می‌ شود که باید در تهیه و انتخاب آن‌ ها دقت بسیار ویژه‌ ای داشت. بسیاری از پارچه‌ ها لازم است با نقش‌ و نگارهای مختلف مزین شوند. این نوع پارچه ها با روش‌ های مختلف چاپ شده و نیاز پارچه تولیدی‌ ها را تأمین می‌ کند. برای آشنایی با نکات تأمین پارچه در ادامه همراه ما باشید.

 

چگونگی تهیه و تامین پارچه مناسب برای تولید پوشاک

تولیدکنندگان پوشاک یا کسانی که کارگاه تولیدی دارند، همیشه برای تهیه پارچه از نظر قیمت و کیفیت دغدغه دارند. برای تأمین پارچه باید ابتدا نوع مصرف، تعداد، سایز و… در نظر گرفته شده و سپس مطابق با این موارد ذکر شده برای تهیه و تأمین پارچه اقدام شود.

 

انتخاب یک فروشنده معتبر
کیفیت محصولات می‌ توانند پشتوانه اعتبار فروشندگان پارچه باشند. تولیدکنندگان نیز دائم به‌ دنبال یافتن این فروشندگان هستند. لازم به ذکر است که همیشه برای خرید و تهیه پارچه مناسب و باکیفیت نباید به‌ دنبال فروشگاه‌ها باشید؛ زیرا اغلب اوقات تأمین‌ کنندگان معتبر پارچه یک مکانی را به‌ عنوان تجمع فروشندگان پارچه در نظر می‌ گیرند. در چنین مکان‌ هایی بین فروشندگان و افراد باتجربه در این صنف رقابت بسیار تنگاتنگی وجود دارد که مقایسه برای خرید را آسان می‌ کند.

 

بررسی کیفیت پیش از خرید
در قدم اول برای تعیین مرغوبیت پارچه آزمایش‌ های خاص و تست‌ های ویژه‌ ای پیش‌ از خرید عمده انجام می‌ شود. برای خرید پارچه ابتدا باید میزان قواره به اندازه یک لباس تهیه شود و طراحی مناسب روی آن انجام شود و لباس موردنظر به‌ طور کامل دوخته شود تا نسبت‌ به کیفیت آن در شرایط مختلف اطمینان حاصل کنید. برای امتحان میزان آب رفت و ثبات رنگ می‌ توان پارچه را شستشو داد. اگر این نکات را به‌ هنگام تهیه و تأمین پارچه رعایت نکنید، حتماً پس‌ از تولید انبوه با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد.

 

بررسی جنس مواد و نخ
بسیاری از افراد فکر می‌ کنند در هنگام خرید پارچه این‌ که جنس آن پنبه‌ ای یا نخی باشد، کفایت می‌ کند. اما این دیدگاه اصلاً درست نیست و نمی‌ توان مبنا را در این مورد قرار داد. تمام پارچه‌ ها در کنار مزایای زیادی که دارند، یکسری معایب نیز خواهند داشت؛ زیرا هر کدام آن‌ ها برای کاربرد مختلفی مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

پارچه‌ هایی که دارای پلی استر در ترکیبات هستند نسبت‌ به سایر پارچه‌ ها کیفیت بهتری دارند و برای طراحی بسیار مناسب‌ تر خواهند بود. اگر برای تهیه پارچه به بازار رفتید می‌ توانید با یک آزمایش کوچک مثل سوزاندن یک تکه نخ از پارچه نسبت‌ به طبیعی بودن الیاف آن مطمئن شوید؛ در نتیجه این آزمایش اگر نخ پودر شود، یعنی الیاف پارچه طبیعی هستند ولی اگر به‌ صورت گلوله در آید، این پارچه‌ دارای مواد نفتی است.

 

عرض مناسب پارچه
اگر عرض پارچه را مناسب با الگوی دوخت و برش انتخاب کنید، قطعاً تا حد زیادی در مصرف پارچه صرفه‌ جویی خواهد شد و همچنین هزینه نهایی برای تولید لباس کاهش می‌ یابد. در طراحی پارچه با روش‌ های خیس و دیجیتال سابلیمیشن متراژ پارچه نقش مهمی دارد؛ بنابراین پیش‌ از آن‌ که برای خرید اقدام کنید، حتماً بهترین عرض برش پارچه را با کمترین مقدار دور ریز پیدا کرده و سپس پارچه موردنظر را خریداری کنید.

 

رنگ و طرح پارچه
در تأمین پارچه باید رنگ و طرح مناسب با نوع پوشاک و مصرف باشند. به عنوان مثال برای فصل تابستان پارچه‌ های رنگ روشن مناسب‌ تر هستند یا در فصل زمستان اغلب پارچه‌ هایی با رنگ‌ های تیره‌ تر کاربرد دارند؛ بنابراین در هنگام تهیه پارچه باید ترکیبات رنگی و همچنین طرح‌ های موجود در آن را در نظر داشته باشید.

 

کیفیت بافت پارچه
مورد دیگری که باید در هنگام تهیه پارچه حتماً به آن دقت شود بافت و کیفیت پارچه است. اگر قرار است پس‌ از خرید پارچه روی آن طرح‌ های مختلف با روش های گوناگون چاپ ایجاد شود، باید حتماً پارچه‌ ای با بافت مناسب برای روش طراحی موردنظر خریداری شود.

 

تأمین پارچه توسط فیری چاپ
مجموعه فیری چاپ با توجه به درخواست و سفارش مشتریان پارچه‌ های بسیار باکیفیت و مرغوبی را تأمین می‌ کند. اگر در زمینه تأمین پارچه نیاز به اطلاع از جزئیات بیشتر دارید، می‌ توانید با کارشناسان مجموعه فیری چاپ در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات