بسته بندی و ارسال

بسته‌ بندی و ارسال محصول یکی از وظایف اصلی هر تولید کننده است. بسته‌ بندی باعث می‌ شود که از صدمات احتمالی به کالا در زمان ارسال جلوگیری شود و محصول سالم به دست مشتری برسد. امروزه از روش‌ های جدید و ایمنی برای بسته‌ بندی کالاها استفاده می‌ شود که همه آن‌ ها به‌ خوبی می‌ توانند امنیت و سلامت محصولات را حفظ کنند. در ادامه همراه ما باشید تا با خدمات بسته‌ بندی و ارسال کالا آشنا شوید.

 

بسته بندی چیست؟

روش‌ هایی هستند که به واسطه آن‌ ها می‌ توان برای محصولات پوشش خاصی در نظر گرفت تا آسیب به آن‌ ها نرسد. در واقع بسته‌ بندی می‌ تواند قرارگیری و توزیع محصول در انبار فروش را نیز آسان کند. این بسته‌ بندی‌ ها علاوه‌ بر حفاظت از محصول می‌ توانند مشخصات محصول را نیز بیان کنند؛ بنابراین نقش بسیار مهمی در فروش، امنیت و بازاریابی خواهند داشت. بهتر است بسته‌ بندی‌ به طوری طراحی شود که به‌ خوبی بتواند هویت برند را مشخص کند. در کل بسته‌ بندی به‌ عنوان یک لایه حفاظتی برای کالاها به شمار می‌ رود که می‌ تواند در نگهداری یا انبار کردن آن‌ ها نیز به مشتری کمک کند.

 

اهمیت بسته بندی

بسته‌ بندی در رسیدن به اهداف مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه برخی از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

  • حفاظ فیزیکی: اولین علت بسته‌ بندی محافظت از محصول در برابر ضربه‌ های فیزیکی یکدیگر وجود دما و فشار است
  • انتقال اطلاعات: یک بسته‌ بندی خوب باید طوری طراحی شود که بتواند اطلاعات و مشخصات محصول را به مشتری منتقل کند. به‌ عنوان مثال لازم است برای محصولات پزشکی، دارویی و شیمیایی تمام اطلاعات از نحوه مصرف تا مواد استفاده‌ شده در ساخت روی بسته‌ بندی درج کند.
  • بازاریابی و فروش: با توجه به این‌ که بسته‌ بندی به‌ طور مستقیم در جذب مشتری نقش دارند؛ بنابراین یک راه مناسب برای جذب مشتری محسوب می‌ شود و می‌ تواند رضایت از خرید را ایجاد کند.
  • سهولت: بسته‌ بندی مناسب باید طوری طراحی شود که امکان حمل، فروش نمایش، توزیع، باز کردن و بستن، دور ریختن و بازیافت را برای مشتری آسان کند.
  • امنیت: بسته‌ بندی مناسب می‌ تواند از صدمات احتمالی به کالا جلوگیری کند و نقل‌ و انتقال و ارسال آن را با امنیت کامل پیش ببرد.
  • محیط زیست: با توجه به این‌ که اخیراً میزان آگاهی در مورد اهمیت حفاظت از محیط‌ زیست افزایش یافته، اغلب مصرف‌ کنندگان توجه بسیار زیادی به بسته‌ بندی سازگار با محیط‌ زیست دارند؛ بنابراین اگر در بسته‌ بندی کالا از این نوع متریال استفاده شود، قطعاً نقش بسزایی در افزایش رضایت مشتریان خواهد داشت.

 

نکات مهم در بسته بندی محصول

• برای بسته‌ بندی باید از کارتن مناسب، ضربه‌ گیر و بالشتک برای قرار گیری در اطراف کالا، پیچیدن فوم، کاور پلاستیکی چسب دار برای قرار گرفتن محصول داخل آن استفاده می‌ شود.
• اگر قصد دارید محصولات چند تکه را بسته‌ بندی کنید باید تمامی قطعات در یکجا و در یک بسته قرار بگیرند تا امنیت آن‌ ها حفظ شود.
• برای بسته‌ بندی کالاهای شکستنی مثل کریستال، شیشه، آینه و غیره باید حتماً از ضربه‌ گیر استفاده شود و اطراف آن‌ ها به‌ طور کامل پوشانده شود و اگر لازم است داخل کارتن قرار بگیرند.
• تمامی کالاهایی که هیچ پوششی ندارند، حتماً پیش‌ از ارسال باید به‌ طور کامل بسته‌ بندی و پوشش دهی شوند.
انواع روش های بسته بندی محصول
• بسته بندی با کارتن
• بسته بندی پلاستیکی
• بسته بندی بافتنی یا منسوج
• استفاده از ضربه گیر

 

بسته بندی با کارتن

بسیاری از کالاهای مختلف نظیر اسباب‌ بازی، وسایل الکترونیکی، مواد غذایی، وسایل و لوازم آشپزخانه، کفش و سایر کالاها به شیوه بسته‌ بندی و با کارتن محافظت می‌ شوند. در کارتن‌ های مصرف شده برای برخی کالاها به‌ منظور جلوگیری از این رطوبت از کاغذهای عایق استفاده می‌ شود.

 

بسته بندی پلاستیکی

معمولاً از پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی کلرید و غیره برای عایق بندی در این نوع در این روش استفاده می‌ شوند. در روش بسته‌ بندی پلاستیکی، پلاستیک لوله‌ ای شکلی به‌ منظور محافظت از وسایل شکستنی، اسباب بازی، کریستال و غیره استفاده می‌ شود. اگر در این روش به‌ صورت لایه‌ ای بسته‌ بندی انجام شود، قطعاً عملکرد و نتیجه بهتری خواهد داشت.

 

بسته بندی بافتنی یا منسوج

از بافتنی و منسوج می توان به‌ منظور بسته‌ بندی کالاها نظیر حمل قطعات خودرو در صنایع اتومبیل استفاده کرد.

 

استفاده از ضربه گیر

ضربه گیر نقش بسیار زیادی در جلوگیری از ضربات شدید به کالا درون بسته‌ بندی دارد؛ بنابراین باید برای لوازم شکستنی نظیر کریستال، شیشه و غیره حتماً از ضربه‌ گیر استفاده شود.

 

بسته بندی و ارسال با فیری چاپ

مجموعه فیری چاپ با سابقه‌ ای درخشان در طراحی و چاپ می‌ تواند یک بسته‌ بندی متناسب با برند و کالای موردنظر شما را طراحی کند و در کمترین زمان ممکن آن‌ ها را به آدرس مورد نظر ارسال نماید. اگر در زمینه بسته بندی و ارسال نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید، می‌ توانید با کارشناسان مجموعه فیری چاپ در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات